j

Lorem ipsum dolor amet, consect adipiscing elit, diam nonummy.

Follow Us

Hľadať

Značka

Spoznaj PREĽUDE

Obdivujeme ženy, ktoré sú hrdé na svoje korene a neboja sa prezentovať dedičstvo v modernej a hravej forme. Kolekcie Preľude, ktoré sa zameriavajú na remeselné umenie, lásku k tradíciám a zodpovednú výrobu, ukazujú moderný a elegantný šatník s rešpektom k prírode a remeslám.

Poslanie

Tvoriť moderné odevy inšpirované našim, slovenským ľudovým umením berieme ako poslanie, odkaz našej generácii, aby nezabúdali na svoju históriu a dedičstvo, ale obdivovali ich a posúvali ďalej.

Inšpirácia

Preľude je začiatok. Niečo, čo tu bolo dávno pred nami. História, ktorá nás formuje. Tradície, ktoré sú našou súčasťou. Naše dedičstvo je nevyčerpateľným zdrojom inšpirácie. Obhliadnime sa spolu za minulosťou, aby sme ju v čo v najkrajšej podobe preniesli do súčasnosti.

Ľan

Prírodná plodina. Nám vlastná. Šetrná k životnemu prostrediu. Ohľaduplná k nášmu telu, hypoalergénna. Krása ľanu spočíva v tom, že nie je dokonalý. Ľan je vysoko priedušný, v lete chladí, v zime hreje. Krčiť sa krčí, ale aj preto ho máme radi, lebo sa na nič nehrá.

Výšivka

Výšivka patrí na Slovensku k najbohatším prejavom ľudového výtvarného umenia. Je to kultúrny fenomén, ktorým si šikovní ľudia zdobili odevy. výšivka sa líšila od kraja ku kraju a vyjadrovala stav, pôvod aj postavenie človeka. Zdobíme ňou naše šaty, lebo si zaslúži byť obdivovaná aj naďalej.

KTO SOM?

Tvorím moderné odevy inšpirované našim, slovenským ľudovým umením.