Ako ste si už v posledných týždňoch mohli všimnúť na našom Instagrame @preludeslovakia to prekypuje inšpiratívnymi fotkami a umeleckými obrázkami s tematikou jarných kvietkov, masiek, monochromatických outfitov, či klasických krojov z našich krajov. Všetky tieto obrázky sú súčasťou moodboardu k najnovšej kolekcii Preľude, ktorá bude niesť názov “7krásky”.

Kolekcia čerpá inšpiráciu z českej avantgardnej snímky Věry Chytilovej – Sedmikrásky a hlavnú myšlienku čerpá práve zo záberu, kde si dve ústredné ženské postavy hovoria vetu: “Když je všechno skažené, budeme také skažené.”

Parelelou k tejto myšlienke je objekt z minulosti – kroj, ktorý podlieha skaze, zaniká až postupne prejde dekonštrukciou a znovuzrodí sa v novej podobe. Vo filme postavy experimentujú a hľadajú zábavu, provokáciu a snažia sa byť rôznymi spôsobmi skazené. Rovnako aj jednotlivé prvky kolekcie prejdú dekonštrukciou, transformáciou a vrátia sa v novej podobe, ktorá prináša uvedomelosť. Prvky kolekcie ako masky, ochranné vrstvy, či materiály preto reprezentujú pomyselnú bariéru pred “skazeným” svetom a svojmu nositeľovi prinesú ochranu, aby znovu skaze nepodľahol.

Najnovšia kolekcia Preľude prinesie nový pohľad na používanie ľudových motívov a výšiviek. Vrámci kolekcie nás čaká niekoľko nových typov produktov, vrátane šperkov, či masiek.
7krásky budú k dispozícií koncom jary 2022. O všetkých novinkách budeme informovať na našom webe a instagramových účtoch.

Získaj zľavu 10% na prvý nákup!

Prihlás sa na odber newslettera a získaj informácie o novinkách Preľude spolu s 10% zľavou na prvý nákup.