Preľude

Preľude je slovenská značka dámskeho oblečenia, ktorú v roku 2018 založila Doroti Vojtková.  Tradičná kultúra je ako predohra našej značky.  Obdivujeme ženy, ktoré sú hrdé na svoje korene a neboja sa prezentovať dedičstvo v modernej a hravej forme.  Kolekcie Preľude, ktoré sa zameriavajú na remeselné umenie, lásku k tradíciám a zodpovednú výrobu, ukazujú moderný a elegantný šatník s rešpektom k prírode a remeslám.

Všetky výrobky sú vyrábané lokálne a eticky na Slovensku.

Vyberáme materiály, ktoré sú udržateľné alebo majú nízky vplyv na životné prostredie, väčšinou pracujeme s ľanom.

Preľude predstavuje uvedomelý luxus inšpirovaný históriou, ľudovým odievaním a inováciami.

Poslanie

Tvoriť moderné odevy inšpirované našim, slovenským ľudovým umením berieme ako poslanie, odkaz našej generácii, aby nezabúdali na svoju históriu a dedičstvo, ale obdivovali ich a posúvali ďalej.

Tradičná kultúra bola prelúdiom značky Preľude. Vznikla z obdivu k ženám, ktoré sú hrdé na svoje korene a neboja sa prezentovať svoje dedičstvo v modernej a hravej forme. Naše šaty prezentujú lásku k tradíciám, ale ukazujú ju v modernom kontexte, pričom si zachovávajú autenticitu.

Všetky produkty sú vyrábané lokálne na Slovensku. Kvalita našich šiat je výsledkom starostlivého dohľadu nad každým detailom v procese výroby, od prvotných rešeršov, cez výber najkvalitnejších, udržateľných materiálov až po malebné výšivky a ručnú prácu.

Inšpirácia

Preľude je začiatok. Niečo, čo tu bolo dávno pred nami. História, ktorá nás formuje. Tradície, ktoré sú našou súčasťou. Naše dedičstvo je nevyčerpateľným zdrojom inšpirácie. Obhliadnime sa spolu za minulosťou, aby sme ju v čo v najkrajšej podobe preniesli do súčasnosti. Buďme hrdí na to najlepšie, čo nám tu predkovia nechali. Vážme si originalitu a jedinečnosť, ktorou sa môžme pýšiť a nikde inde ju nenájdeme. Spoznajme vlastnú identitu.

Ľan

Prírodná plodina. Nám vlastná. Šetrná k životnemu prostrediu. Ohľaduplná k nášmu telu, hypoalergénna. Krása ľanu spočíva v tom, že nie je dokonalý.

Ľan je vysoko priedušný, v lete chladí, v zime hreje. Odolný voči oderu i teplu. Chráni nás pred slnečným žiarením.

Krčiť sa krčí, a preto je nádherný a jedinečný, lebo pochádza z prírody. Pre to všetko preľude používa čistý prírodný ľan.

Výšivka

Výšivka patrí na Slovensku k najbohatším prejavom ľudového výtvarného umenia.

Je to kultúrny fenomén, ktorým si šikovní ľudia zdobili odevy. Výšivka sa líšila od kraja ku kraju a využívala rôzne náročné techniky, farby a ornamentiku. Určovala postavenie, stav, pôvod človeka. Tradovala sa z pokolenia na pokolenie.

Preto ňou zdobíme šaty Preľude, lebo si zaslúži byť obdivovaná aj naďalej.

Tvoriť moderné odevy inšpirované našim, slovenským ľudovým umením berieme ako poslanie, odkaz našej generácii, aby nezabudla na svoje korene a dedičstvo.

Získaj zľavu 10% na prvý nákup!

Prihlás sa na odber newslettera a získaj informácie o novinkách Preľude spolu s 10% zľavou na prvý nákup.