Zomrel taliansky dizajnér Nino Cerruti

Nino Cerruti, dizajnér, ktorý ma na svedomí zjemňovanie krajčírského remesla v oblasti mužského odievania zomrel vo veku 91 rokov. Cerruti bol mentorom slávneho Giorgia Armaniho a jeho značka nabrala na popularite hlavne v 80tych a 90tych rokoch 20. storočia v americkom Hollywoode. 

Bottega Veneta zvýraznila svoju značku na Veľkom čínskom múre

Pri príležitosti Čínskeho nového roku zobrazila Bottega Veneta svoje logo a čínsky nápis “Šťastný Nový Rok” priamo na Veľkom čínskom múre. Pre toto zobrazenie si značka vybrala práve farby symbolizujúce štastie v číne a to zelenú a oranžovú. Bottega Veneta spustila aj novú kampaň, ktorá sa nesie primárne v rovnakých farbách ako inštalácia na Veľkom čínskom múre. Táto inštalácia je zároven jeden z posledných experimentálnych marketingových krokov značky. Zároveň sa Bottega zbavila všetkých masívnych marketingových pomôcok, čo spôsobilo aj deaktivovanie ich Instagramu, Facebooku či Twitteru. 

Valentino predstavil svoj prvý udržateľný dizajn tenisiek 

Dva ikonické dizajny Valentino tenisiek dostali exkluzívny udržateľný re-dizajn. Posledná verzia tenisiek zahŕňa recyklovateľné a bio materiály. Tento enviromentálny prístup značky odráža nie len samotný dizajn, či použité materiály, ale aj balenie. Balenie tenisiek je vyrobené z plne recyklovateľnej bavlny a papiera získavaného z udržateľne organizovaných lesov. Valentino sa rovnako zaviazal o absolútne zrušenie kožušiny v ich kolekciách, už od začiatku roka 2022. Rovnako sa zaviazali aj o zrušenie používania kožušiny z alpacy a to od jary tohto roku.